شاد زیستن را از اسکاندیناویایی‌ها یاد بگیرید – نسل خرداد

وب سایت روزیاتو: تحقیقات وضعیت شادی جهانی در سال های اخیر نشان داده است که دانمارک، نروژ و سوئد شادترین ایالات دنیا هستند
وقت گذراندن با خانواده

نباید فکر کنید از دیگران باهوش تر هستید.

چرا اسکاندیناویایی ها شادترین آدم های دنیا هستند؟

نباید فکر کنید بیشتر از دیگران می فهمید.

چرا اسکاندیناویایی ها شادترین آدم های دنیا هستند؟

در دانمارک واژه ای وجود دارد به نام “hygge” “هوگه” یعنی ایجاد جو آرامش بخش و لذت بردن از لحظات خوب زندگی در کنار خانواده و بستگان. مثل روشن کردن آتش پوشیدن لباس گرم و نوشیدن چای گرم در کنار خانواده. هوگه چیزی است که هر کسی می تواند آن را تجربه کند و از فواید آن بهره مند شود. هوگه یعنی همبستگی، آرامش، حمایت و توجه گرفتن از عزیزان.

نباید فکر کنید مهم تر از دیگران هستید.

فروتنی و احترام

نباید خودتان را متقاعد کنید که از دیگران بهتر هستید.

درست است که اسکاندیناویایی ها گاهی اوقات این قوانین را به شوخی می گیرند اما همین اصول است که یک جامعه همیار و دوستانه ایجاد کرده است. آن ها برای فروتنی و احترام به دیگران ارزش زیادی قائل هستند. این قانون مردم را از خودستایی و تکبر بازمی دارد.

در کشورهای نوردیک (کشورهای شمال اروپا) قانونی وجود دارد به نام “The Law of Jante” که مجموعه ای از اصول اخلاقی و رفتاری است.

یکی از مهم ترین اسرار یک زندگی شاد داشتن انتظارات واقعی است. اما نباید از رویاپردازی و اهداف رویایی دست بردارید.

چرا اسکاندیناویایی ها شادترین آدم های دنیا هستند؟

تعادل بین کار و خانواده

نباید فکر کنید در هر چیزی بهترین هستید.

نباید فکر کنید که هیچکس به شما اهمیت نمی دهد.

اسکاندیناویایی ها می دانند که وقت گذاشتن برای خانواده چقدر اهمیت دارد. بیشتر شرکت ها در دانمارک ساعت ۵ عصر تعطیل می شوند. به علاوه دانمارکی ها هرگز تمام وقت کار نمی کنند. در سوئد برای پیشرفت خلاقیت و شادی ساعت کاری بیشتر کمپانی ها ۶ ساعت در روز است. خانواده ها اغلب با هم پارک می روند، ورزش می کنند یا مسافرت می روند.

با مقایسه کردن خودتان با دیگران هرگز شاد نخواهید شد. این عادت بدی است که تقریبا همه ما داریم و به همین دلیل است که هیچوقت شاد نیستیم.

نباید فکر کنید که می توانید هر چیزی را به دیگران یاد بدهید.

نباید فکر کنید به خوبی دیگران هستید.

نباید به کسی بخندید.

نباید فکر کنید آدم خاصی هستید.

انتظارات واقعی

وب سایت روزیاتو: تحقیقات وضعیت شادی جهانی در سال های اخیر نشان داده است که دانمارک، نروژ و سوئد شادترین ایالات دنیا هستند. دلیل شاد بودن اسکاندیناویایی ها رعایت کردن اصولی است که باعث می شود از تک تک روزهای عمرشان لذت ببرند. شاید شما هم دوست داشته باشید این اصول را در زندگی خود بکار ببرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *